in

Ağız Kanseri Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

AĞIZ KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Ağız kanseri dudak üzerinde ağzında bademciklerde tükürük bezinin arkasında oluşmakta olan iltihaplanmanın mikropların birikmesi sonucu ortaya çıkan kanser türü olarak bilinir. Nazaran erkeklerde çok daha fazla görülmektedir ve özellikle 40 yaş üzerindeki Beyler de çok daha fazla rastlanan Bir rahatsızlık olmaktadır. Aşırı miktarda alkol ve sigara tüketimi ağız kanserinin en önemli tetikleyici sebepleri arasında yer alır.

Ağız Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Ağız içerisinde ya da çevre kısımlarında beyaz ya da kırmızı renkli alanlar Öncelikle hastanın dikkatini çeker ve ağız iç kısmının hassas ve Tahriş olmuş olduğunu fark edersiniz. Yemek yerken bir şeyler için erken çiğneme yutkunma problemleri ortaya çıkar ve dil ve çene hareketlerinde aşırı miktarda zorlanma gibi noktalar ilk belirtileri olarak görülmektedir.

Ağız kanseri başlangıç aşaması ağrısız gerçekleştirmektedir fakat ilerleyen aşamalarda sağlıklı ağız dokularında deformasyon olacağı için aşırı miktarda şikayet hastadan gelmektedir.  Kişinin kendine teşhis koyma ihtimali düşüktür mutlaka bir muayene esnasında bu hastalığının sonuçlarını öğrenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ayak Mantarına Sirke İle Çözüm

Diş Sararması Neden Olur,Nasıl Önlenir