in

Croxıl BID 1000 Mg Film Tablet Yan Etkileri

Croxıl BID 1000 Mg Film Tablet

Croxıl BID 1000 mg film tablet ilacının etken maddesi amoksisilin ve klavulanik asit maddeleridir.

Croxıl BID 1000 Mg Film Tablet Endikasyonları

-İlaç genel olarak vücut içinde oluşan bakterilerin yok edilmesinde etkendir.

-Bademcik iltihabı, sinüzit ve farenjit gibi üst solunum enfeksiyonlarında oluşan bakterilerin ve enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

-Akut ve kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında da bakteri oluşumuna bağlı olarak tedavi edici olarak tercih edilir.

-Bakterilerin yol açtığı kalp içi zarı enfeksiyonlarının ve yine bakterilerden dolayı oluşan beyin zarı iltihabının da giderilmesinde etkili bir ilaçtır.

-Bel soğukluğu ve loğusa humması gibi çeşitli hastalıklar için de erişkinlerde tedavi edici olarak kullanılır.

-Düşük sonrası oluşabilecek olan enfeksiyonlarda ve yumurtalık kanallarında ve prostat iltihabında etkin bir tedavi edici özelliğe sahiptir.

-Deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde ve bağ dokusu iltihabı yani selülit tedavisinde de etkili olarak kullanılabilmektedir.

-Kıl kökü iltihabında, yılancık ve çıban gibi rahatsızlıklarda iltihabın kuruması için etkilidir.

-İdrar yolunda oluşan ve genital bölgedeki iltihapların giderilmesinde tercih edilmektedir.

-Karın zarı iltihabı ve tifo ve tifo benzeri çeşitli ateşli hastalıklarda ateş düşürmek ve iltihabın önüne geçmek için tercih edilmektedir.

-Diş apselerinde ise penisilin yerine yerine geçen antibiyotik olarak tercih edilmektedir.

-İlaç genel olarak hem yetişkinlerde hem de uygun görüldüğü oranda 12 yaş üzeri çocuklarda etkili olmakta ve kullanım için uygundur.

 

Croxıl BID 1000 Mg Film Tablet Yan Etkileri

-Karaciğer hastalığı olanlar veya karaciğeri ile ilgili sorun yaşayanların ilacın kullanımında alerjik reaksiyonlar oluşabilme riski de göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Pıhtılaşma bozukluğu veya böbrek rahatsızlığı olanların da ilaç kullanımında dikkatli olması önerilmektedir.

-Karın ağrısı veya nefes almada güçlük ve kurdeşen gibi çeşitli yan belirtiler oluştuğunda hemen ilaç kullanımı bırakılmalı ve doktorunuzu bu konu ile ilgili bilgilendirmelisiniz.

-En sık görülen yan etkileri ise mide bulantısı, kusma ve ishal olarak bilinmektedir. Bunun dışında mantar oluşumu da sıklıkla görülen yan etkiler içinde gösterilmektedir.

Croxıl BID 1000 mg film tablet, Croxıl BID 1000 Mg, Croxıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Cataflam 50 Mg 20 Draje Endikasyonları

Fıxatom Kapsül 40 Mg Nedir?Ne İşe Yarar?