in

Ağrılarla Baş Etmek İçin Doğal Ağrı Kesiciler

 

Günümüzde artan baş ağrıları ve çeşitli ağrılara karşı okuyucularımız genellikle en iyi ağrı kesiciler nelerdir, diye soruyorlar. Elbette ağrı kesicileri bilinçsiz olarak kullanmanın çok yanlış olduğunu belirtmeliyiz. Ağrılara çözüm ararken bilinçsiz ağrı kesici kullandığınızda zamanla ağrı kesicilere duyarlığınızı kaybedebilir, karaciğer ve böbrek başta olmak üzere çeşitli fonksiyon bozuklukları yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere doğal ağrı kesiciler ile ilgili bilgi vermek istiyoruz:

 

agrilar

  • Hindistan’da özellikle birçok yemeğin vazgeçilmez baharatı olan ve ülkemizde kolayca bulabileceğimiz zerdeçal önemli bir ağrı kesicidir. Aşırı olmamak kaydıyla yemeklerimize veya salatalarımıza ilave edeceğimiz bu baharatı suyla veya çayını yaparak tüketebiliriz.
  • Omurga ve sırt ağrıları için mevsiminde tüketilen üzüm oldukça yararlıdır.
  • Beyin sağlığı açısından çok yararlı olan balık yağı tam bir Omega-3 deposudur. Balık yağı aynı zamanda yoğun baş ağrıları için kullanılabilir.
  • Sağlıklı bir sofranın olmazsa olmazı zeytinyağı ile ağrılarınızı azaltmanız mümkündür. Doğal olarak edineceğiniz bu yağ ile sağlıklı ve zinde olabilirsiniz.
  • Gerginliği alacak olan ve sinirleri yatıştıran papatya çayı fazla tüketilmemek kaydıyla ağrılarla mücadelede önemli bir içecektir. Papatyaya alerjiniz olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Çocuklar ve Bebeklere Uyku İlacı Verilir mi?

Anne ve Babadan Çocuğa Geçen Hastalıklar Nedir ve Neden Olur?