in

Acnelyse Kullananlar Yorumları , Ekşi Sözlük

Acnelyse Krem yüz bölgesinde çıkan sivilce, akne , sedef rahatsızlığı , sonradan ortaya çıkan benekli lekeler e karşı kullanılan bir kremdir.Acnelyse Krem kullandıysanız değerli yorumlarınızı bizimle yorum olarak paylaşmanızı rica ediyoruz.
Bu krem kesinlikle dikkatli kullanılması gereken bir kremdir.Kesinlikle hekim kontrolünde kullanılması sizin için daha fazla fayda sağlayacaktır.
Bu ürün hakkında internet üzerinde bir çok kullanan bulunuyor.Fakat ince eleyip sık dokuyarak size en faydalı olacağını düşündüğümüz yorumu ve görüşü burada yayınlamak istiyoruz.Ekşi sözlük’te bu ürün hakkında yapılan faydalı bir girdiyi aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Acnelyse Kullananlar ve Ekşi Sözlük

Bu kremi kullanan hanımlar değerli görüşlerini sitemize bırakabilirler.Fakat hemen hemen tüm konu hakkında bilgi
paylaşım plartformu olan Ekşi Sözlükte de bu ürün hakkında bir kaç yazı bulunuyor.

hemen hemen 1.5 yıldır bu kremi kullanan bir doktor adayı olarak bu krem hakkında en elzem iki maddeyi söyleyeceğim. bu krem kullanırken bu iki maddeden daha önemli madde yok bu kadar net söylüyorum.

1- Bu krem sadece problemli bölgenin üstüne çok çok çok az miktarlarda sürülmeli.

Bu kremi daha fazla etki etmesi için veya etkinin daha erken başlaması düşüncesiyle bolca sürmek yapacağınız en kötü hatadır. neden diye sorarsanız;
– Krem cildi çok tahriş eder ve cildiniz çok savunmasız hale gelir. kaş yapayım derken göz çıkartırsınız. Fazla sürmek bölünmeyi aşırı derecede arttırır. Zaten epidermisin üst tabakası alttaki hücrelerin bölünmesi ile çok fazla dökülmeye başlar. Bunun fazla olması sonucunda istemediğimiz iki şey meydana gelir.

ı- Aşırı artan hücre bölünmesi sivilce oluşumunda rol alan “hiperkeratinizasyon” basamağında olduğu gibi ölü hücreler ve onların gözenekleri tıkaması sonucunda bakterilere güzel bir besiyeri oluşur. Biz tam aksine bunu istemeyiz. ‘aşırı’ kelimesinin altını özellikle çiziyorum.

ıı- ‘aşırı’ artan hücre bölünmesi sonucunda cildimizin koruyucu tabakası olan epidermis’in üst tabakası aşırı incelecektir ve böylece cildimiz çok daha savunmasız hale gelecektir. Çok daha kolay bir şekilde bakteriler tarafından saldırıya uğrayacak olup immün sistem hücrelerimizin aşırı cevabı sonucunda çok daha şiddetli akneler oluşacaktır. Vücudumuzda bizim hücrelerimiz dışındaki her mikroorganizma birer potansiyel fırsatçı patojendir unutmayın. Yani siz zayıf düşünce “lan bizim eleman zayıf düştü biraz şuna destek ney olayım” gibi bir şey söz konusu değil.

2- bu kremi kullanıyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Şimdi siz bu kremi kullanırken epidermisin üst tabakasını (bkz: stratum corneum) döktünüz. Bu tabaka bizim için çok koruyucu bir tabakadır. Suyun buharlaşmasını engelleyip cildimizin daha esnek olmasını sağlar. Epidermis olmasaydı 6 saat içinde terleme sonucu kaybedilen sudan dolayı ölürdük. Bu yüzden yanıklarda en önemli ilkyardım tedavisi sıvı replasmanıdır. Bu etkisi dışında cildimizi güneşten gelen ışınlara karşı bir nebze korur. Asıl koruyucu faktör melanin pigmentleridir. Fakat epidermisin en üst tabakası olmazsa güneş ışınlarının etkisi çok daha şiddetli olacağı için melanin pigment üretimi çok artacaktır. Bunun sonucunda sivilce ve lekelerden kurtulayım derken bir de bakmışsınız ki derin bir güneş lekeniz oluşmuş. Yine aynı kaş yaparken göz çıkarma durumu oluşur. Mutlaka gidin kaliteli bir markanın güneş kremini alın kullanın. İçerik kısmına baktığınızda mutlaka ‘non komedojenik’ ibaresini arayın.

Değerli hanımlar Acelyse Krem hakkında size detaylı bilgi vermeye çalıştık.Son olarak yine tavsimiz bu tarz ürünleri hekim gözetimi altında kullanmaya özen gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

No Fleck Krem Kullanımı ve Kullananlar

Baby Sebamed Bebek Şampuanı Kullananlar ve Kullanımı