in

Vitamin şurupları gerekli mi?

 

Vitamin şurupları son dönemlerde özellikle iştahsız çocuklarda fazlasıyla tercih edilmektedir. Piyasaya farklı isimlerle sürülmekte olan vitamin ilaçları iştah açma konusunda hiçbir fayda sağlamazken vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineralleri karşılama anlamında istenen etkiyi yaratmaktadır.

Bu vitamin ilaçlarını sürekli kullanmak yanlış bir alışkanlığı ortaya koymaktadır. Doğu ve sağlıklı bir beslenme programı ile vücudun gereksinim duyduğu tüm vitaminler doğal bir yolla alınmalıdır. Ancak bu şekilde bir ömür boyu sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek mümkün olmaktadır.

vitamin-ilaclari

Bazen gerçekten hekim tavsiyesine bağlı olarak vitaminlerden destek almak doğru olabilir fakat bunun dışında vitamin içerikli ilaç ya da şuruplara fazla başvurmamak en doğrusu olmaktadır.

Tüketmiş olduğumuz pek çok besin türü farlı vitaminleri içeresinde barındırmaktadır. Bu besinleri ve sahip oldukları vitaminleri yakından tanıyarak mutfaklarımıza bir an önce dâhil etmeli ve vitaminlerin en doğal halini beslenme yolu ile almalıyız.

Kısaca özetlemek gerekirse Vitamin şurupları ve hapları mutlaka gerekli değildir. İstenirse hekim onayı alınarak belli bir süre zarfı içerisinde kullanılmasında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Calpol 120 Mg 150 Ml Süspansiyon

Çocuklarda Algılama Sorunları Nasıl Ortadan Kalkar?