in

Tanflex Oralsprey Neden ve Nasıl Kullanılır

Tanflex Oralsprey neden kullanılır ne için kullanılır.Tanflex oralsprey kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Bu sprey ağız ve boğaz enfeksiyonlarında, aftlarda, diş operasyonları sonrasında oluşan damak ve ağız yaralarında iltihaplanmayı ortadan kaldıran spreydir. Kullanım şekli ve kullanım dozu doktorların tavsiyesi ve muayenesi sonrasında karar verilen tanflex oralsprey sağlıklı bir ağız ve diş yapısının sağlanabilmesi için kullanılır.

 

Diş ve diş eti enfeksiyonları nedeniyle ortaya çıkan ağız kokusundan oldukça etkili bir şekilde kullanılabilen bu sprey iltihaplanma ve ağız içinde kemoterapi ve radyoterapi sonrası oluşan yaralar da kullanıma uygundur. Boğaz yolu enfeksiyonları ve faranjit tedavisinde de kullanılabilen tanflex oralsprey Ağız ve boğaz yolu hastalıklarının tedavisinde kullanımı uygundur. İlacın etken maddesine karşı aşırı duyarlılığı sahip olan kişilerde ilacın kullanımı yan etkilerinin ortaya çıkmasıyla durdurulabilir ya da doktor tedavisiyle daha düşük dozda ilaç kullanımı sürdürülebilir.

Ağız ve Ağız sağlığınız yalnız sizin rahatsızlığınız için değil çevreye verdiğiniz rahatsızlık açısından da oldukça önemlidir. Ağız kokusu birçok çiftin ortak problemi olabilmekte ve hatta bulunduğunuz ortamlarda sosyal problemler yaşamanıza dahi neden olabilmektedir.

Tanflex Oralsprey Neden Kullanılır

Ağız ve diş eti hastalıkları; diş eti iltihabının tedavisi ve önlenmesi; dil iltihabı; ağız bölgesindeki operasyonlardan sonra; ağız hijyeninin sağlanması; diş ile ilgili operasyonlardan sonra diş eti iyileşmesinin hızlanması; protez kullanımından dolayı meydana gelen ağız içi iltihapları; diş çekimi ve diş tedavilerinde tedaviye yardımcı olmak; ağız içi yüzeylerinin iltihaplanması; kemoterapi, radyoterapi veya diğer nedenlerden dolayı meydana gelen ağız içi yüzeyi iltihapları; aft; ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıkların (boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit gibi) tedavisinde uygulanır.

Tanflex Oralsprey Nasıl Kullanılır

Ağız içi kullanımı için doktor tarafından size yazılan bu ilacın en doğru kullanımı yine hekimizin tarafından aktarıldığı şekliyle kullanmak olacaktır.Genel olarak kullanım şekli ise günde 3 kere kullanılmaktadır.Tek püskürtme yapılabilir.
Ağız içine yapılan püskürtme sonrasında ağzınızı suyla çalkalamayınız.En az 30 dakika bir şey yememeye ve içmemeye özen gösteriniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Çene Altı Sarkması Nasıl Önlenir?

Reishi Mantarı Nedir Ne İşe Yarar?