in

Sezaryen Öncesi Hazırlıklar Nelerdir?

Sezaryen Öncesi Hazırlıklar Nelerdir?

Doğum için sezaryen uygun görüldüğü durumlarda öncelikli olarak hastanın sadece doğumun gerçekleşeceği gün değil birkaç gün öncesinden yapması gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Sezaryen Öncesi Hazırlıklar

-Duş tabi ki en önemli konulardan birisidir. Hastanın özellikle sezaryen için belirlenen günde duş alıp hastaneye gitmesi önerilmektedir. Özellikle temizlik ve hijyen açısından en önemli konulardan birisidir.

-Özellikle sezaryen öncesi kadınların ağda yaptırmaması önerilmektedir. Bununla birlikte tıraş yapılacaksa yine yara olmaması için oldukça dikkatli olunmasında fayda olacaktır.

 

-Eğer kronik olarak bir hastalığınız varsa ve bunlara bağlı olarak da düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız var ise kesinlikle bunları hastaneye giderken yanınızda götürmelisiniz. Özellikle diyabet ve tansiyon hastalarının bunu doktorlar ile paylaşmaları hayati önem taşımaktadır.

-Ameliyat öncesinde ve birkaç gün öncesinde eğer sigara kullanıyorsanız kesinlikle sigara içmemelisiniz. Aynı şekilde kesinlikle herhangi bir ağrı kesici bile içmemeniz gerekmektedir. Bilinçsiz bir ilaç kullanımı ameliyat öncesinde oldukça tehlikelidir.

-Ameliyat öncesinde bebek çantanızın yanı sıra tahlillerinizi de kesinlikle yanınızda götürmelisiniz. Düzenli olarak kan değerleriniz ve gebelik boyunca ki durumunuz ameliyat öncesinde kesinlikle incelenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Norlevo 750 Mcg 2 Tablet

Majezik 100 Mg 15 Film Tablet