in

Otrivine Burun Spreyi Kullanım Şekli ,Yorumları

Otrivine Burun Spreyi neden ve nasıl kullanılır burun tıkanıklığında ilk akla gelen yöntem bir sprey kullanmaktadır.Bunlar arasında da Otrivine yer almaktadır.Bu burun spreyini kullananlan değerli yorumlarını sitemiz bırakabilirler.

Otrivine burun spreyi ilacının içerisindeki etken madde KSİLOMETAZOLİN HİDROKLORÜR’DÜR. İlaç genel olarak ise burunda meydana gelen tıkanıkların giderilmesinde etkilidir.

Otrivine Burun Spreyi Endikasyonları

-Soğuk algınlığı veya saman nezlesi gibi çeşitli burun tıkanıklarına neden olan hastalıklarda burun açmada,

-Burun tıkanıklığına neden olan alerjik durumlarda tedavi amaçlı olarak,

-Sinüzite bağlı olarak meydana gelen konjesyonu gidermek için,

-Orta kulak iltihabında ise yardımcı tedavi amaçlı olarak tercih edilmektedir.

Otrivine Burun Spreyi Yan Etkileri

-Dilde ve dudak bölgesinde meydana gelen şişlikler,

-Nefes almada güçlük oluşumu,

-Boğaz bölgesinde meydana gelen şişlik ve buna bağlı olarak nefes almada ağrı ve güçlük,

-Burunda meydana gelen tıkanmalar,

-Burun bölgesinde meydana gelen yanmalar ve sürekli devam eden hapşırma,

-Burun içinde oluşan kuruluk,

Otrivine İlacının Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlacın özellikle doktorun tarif ettiği şekilde kullanılması gerekmektedir.

-İlacın düzenli ve uygun bir şekilde kullanımına istinaden sadece  2 hafta kullanımı önerilmektedir.

-Yüksek tansiyon veya dar açılı göz tansiyonu var ise ilacın kullanımının daha düşük bir dozda kullanılması önerilmektedir.

Kullanım Şekli ve Dozu Hakkında Bilgiler

Kullanım şekli ve dozu:

Doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde aşağıdaki dozlarda kullanılır:
Yetişkinler ve 6 yaşından büyük olan çocuklar:Günde 3-4 defa, her burun deliğine 1 defa püskürtülür.

1. Spreyin koruyucu kapağını kaldırın.

2. Baş parmağınız ile şişenin altından, birinci ve ikinci parmaklarınız ile şişenin ağızlığın dan tutun. İlk uygulamadan önce, havaya eşit bir sprey hüzmesi püskürtünceye kadar birkaç uygulama yapın. Daha sonraki uygulamalarda buna ihtiyaç yoktur ve sprey hemen kullanılabilir.

3. Spreyin ucunu, önceden temizlenmiş burun deliğine sokun ve spreyin baş kısmına bir defa güçlü bir şekilde basın. Daha sonra parmağınızı kaşdırmadan ucu burun deliğinden çıkarın. Uygulama sırasında burundan hafifçe hava alınması, spreyin en iyi şekilde dağılımını sağlar.

4. Bu işlemi diğer burun deliği için de tekrarlayınız. Kullanım sonrası spreyin ucunu temizleyin ve koruyucu kapağı yerine takın.

Ölçülü doz veren sprey, Otrivine’in burun mukozası yüzeyine iyice dağılmasını sağlar ve kazara aşırı doz verilmesini engeller.

Burun tıkanıklığıınz geçtiğinde bırakabilirsiniz.Ayrıca bu Otrivine Burun Spreyi bağımlılığı en çok konuşulan konulardan birisidir.Özellikle ekşi sözlük yazarlarının kullandıktan sonra ki yorumlarında bağımlılık yaptığı söyleniyor.Ayrıca mentollü olanıda mevcuttur.Burun tıkanıklığını ileri derecede yaşıyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz.Aşırı kullanım ve doz aşımı konularına dikkat ediniz.Çocuklarda ender olarak görülen kaza sonucu zehirlenmelerde, başlıca hızlı ve düzensiz nabız, yüksek kan basıncı ve bazen bilincin bulanıklaşması gibi belirtilerden oluşan klinik tablo ortaya çıkar. Tıbbi gözetim altyıda gerekli semptomatik tedaviye başlanmalıdır.

Hamilelerin kullanması için kadın doğum doktoruna davışmanız gerekebilir.Onay aldıktan sonra belirtilen kullanım talimatına uygun olarak kullanabilirsiniz.Emrizen bir anneyseniz de eczaneden bilgi alabilirsiniz..

Otrivine Burun Spreyi nin en çok rastlanılan yan etkilerinden biriside baş ağrısı diyebiliriz.En sık görülen bu yan etkinin çekilmez durumlarda olması halinde eşdeğer ve muadili bir burun spreyini deneyebilirsiniz.Bunun için İliadin Burun Spreyi makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aksef 500 Mg Nasıl Kullanılır,Kullananlar

Pedrin Şurup 100 Ml Kullananlar , Kullanımı