in

Hamilelik Testi Negatif Çıkıp Hamile Olanlar

Bebek İle Spor Yapmanın Anne ve Bebek İçin Faydaları
Bebek İle Spor Yapmanın Anne ve Bebek İçin Faydaları

Hamilelik  bekleyen  kadınların  bir  çoğunda  adet  döneminin  yaklaşması ile  heyecanlı günler  yaşanıyor  bu günlerde  en çok sorulan sorulardan birisini  bu  yazımıza  konu  ettik.Sorular ile  birlikte  cevap  vermeye  çalışacağız  umarız  ki  yazının  sonunda  aklınızda soru  işareti  kalmayacaktır.

Testlerim Negatif Hamile  Olabilir Miyim ?
Hamilelik  belirtilerinin  görüldüğünde  ilk  olarak  eczanalerde  alınan  ve evde  uygulanan  hamilelik  testi  gelmektedir.Eğer bu  testi  adet gecikmesinden sadece  bir kaç  gün  sonra  yaptıysanız doğru  sonuç  almayabilirsiniz.Bu testin  doğru  sonuç  için  gecikmeden en az  bir hafta sonra yapmanız daha  doğru.
Diğer  test  ise  kan yoluyla  yapılan  testtir.Bu test  bize  kesin ve  en garanti  sonucu verir.Eğer bir  hastanede  bu testi yapıysanız  ve  sonuç negatif ise  kesin olarak  hamile değilsiniz.

 

Evde Test Yaptım Negatif Çıktı  Hamile Olabilir Miyim ?

Evde  yapılan testler genel olarak doğru  zamanda  yapıldığında  doğru  sonuç verir  fakat  bu  herzaman  garanti  değildir.Bu testi yaptıktan sonra  hamilelik  belirtileriniz  devam  ediyorsa  kadın doğum uzmanına  başvurunuz ve  kan  yoluyla test  isteyiniz.

Test  Negatif Çıktı  Fakat Hale Adet Olmadım ?

Bu  tarz  durumlarda  hamilelik  beklenir fakat kesinlikle  bir  doktara  başvurmanı sizin yararınıza  olabilir  çünkü  başka bir  rahatsızlık  görülebilir  ve neden adet  görmediğiniz   araştırılmalıdır.Düzenli  adet  görmeyen kadınların  hamile  kalması  mümkün fakat  zordur.Bu yüzden size  uygun   tedaviyi  olmanız  gereklidir.Bu gibi  durumlarda  doktorunuza  gitmeniz  daha  sağlıklı olacakır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adet Düzensizliği Hamileliğe Engel Mi? Yorumlar

Polikistik Over SendromuHamile Kalabilir Mi?