in

Co2 Fraksiyonel Lazer Nedir Yaptıranlar

Merhaba arkadaşlar bu yazımızı oluşturmadan önce gelen talepler doğrultusunda en çok merak edilen konulardan olduğunu gördük.Nedir Fraksiyonel CO2 Lazer , neden yapılır ve yaptıranlar ne diyor ,Co2 Fraksiyonel Lazer  sonrasında iyileşme süreci.

Co2 Fraksiyonel Lazer  Hangi Durumlarda Yapılır

Cildimiz gerçekten hassas bir yapıdadır.Sivilce izleri diğer izler yanık vs gibi kalıcı olan izlerden kurtulmanız mümküm
Co2 Fraksiyonel Lazer başka hangi durumlarda uygulanır.
1) Akne ve sivilce izleri
2) Yara izleri
3) Ameliyar izleri
4) Yanık izleri
5) Jilet İzleri ve çeşitle kesiklerden oluşan çizgiler
6) Lekeler :güneş lekeleri , hamilelik lekeleri ,akne sivilce sonrası lekeler
7) Ciltlerde oluşan çaklak ve kırışıklıklar
8) Gözeneklerin küçültülmesi gibi sorunlarda bu yöntem kullanılabilir.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) Lazer nedir?

Cilt yenileme ve sivilce izlerinde uzun süre kullanılan aslında eski bir lazer yöntemidir.Eski dönemde sadece standart co2 lazer ile işlem yapılırken son zamanlarda ise uzun iyileşme süreleri nedeniyle bu yöntem pek tercih edilmiyordu.
Fakat son zamanlarda ortaya çıkan Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer ile birlikte bu şikayetlerin azalması ile yeniden kullanılan bir yöntem olmuştur.

Co2 Fraksiyonel Lazer nasıl kullanılıyor : Bu lazer uygulandıkları bölgede suyu buharlaştırma ile birlikte soyucu etkisini gösteriyor ve cilt üzerinde soyulma meydana geliyor.
Aynı zamanda derinin alt tabakalarına inerek derinlerinde ısı etkisi ile cildin yenilenmesini sağladığı söyleniyor.

Kaç Seans Sürer: Bu deri yüzeyinin yüzde kaçına ışık sütunları gönderildiği ile ilişkilidir. Hekim kendi deneyimi doğrultusunda hastalığın şiddeti ve genişliğine göre cildin yüzde kaçını tedavi edeceğine karar verir. Tedavi genellikle 1-4 seans kadar sürebilir.

Yan Etkileri: Bilinen önemli bir yan etkisi bulunmuyor.Her lazer de olduğu gibi Co2 Fraksiyonel Lazer’de de görülen bazı etkiler olabilir.En belirgin etki ise
uzun iyileşme süresi olabilir.

Co2 Fraksiyonel Lazer Yaptıranlar Ne Diyor:

Bu konu hakkında yapılan bazı görüşler bulunuyor.Bunları özetleyerek sizlere aktaralım.
Öncelikle uygulandıktan sonra belirli bölgelerde yanma oluşuyor.Bu yanma gerçekten canınızı yakacak seviyede fakat hemen buz tedavisi ile biraz rahatlama yaşıyorsunuz.Bu olmasaydı gerçekten katlanmak zor kişiden kişiye göre değişebilir.
İyileşme süresi beklentilerden biraz daha uzun sürebilir.Fakat gerçekten memnun kaldığımı belirtmek isterim.Yüzümde oluşan izlerden kurtulduğuma değdi.

Değerli ziyaretçilerimiz sizde Co2 Fraksiyonel Lazer yaptırdıysanız veya yaptırmayı düşünüyorsanız görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gece Artan Bacak Ağrısının Sebebi Nedir?

Smear Testi Nedir Yaptıranlar

Bilinçsiz Kullanılan Ağrı Kesiciler Ülser Yapıyor

HSG Filmi Çektirmek