in

Coldaway Plus Şurup Nasıl Kullanılır

Coldaway Plus 100 ML Şurup neden ve nasıl kullanılır.Bebeklerde kullanımı hakkında bilgiler yer alan bu yazımızı okuyabilirsiniz.Coldaway P kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Histaminin etkilerini giderici özellik taşıyan üst solunum yollarındaki tıkanıkları giderici ve iltihap önleyici ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak kullanılan bu şurup vücutta oluşan ödem, sıcaklık, kızarıklık, gözlerde sulanma, burunda tıkanıklık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bunların yanında kaşıntı, burun akıntısı, alerjik belirtiler, burun ve burun sinüslerin de mukozanın kurutulmasını sağlayarak şişkinliği azaltır ve üst solunum yollarını açar. İltihaplanma ve ağrıya sebep olan hormonların etkisini azaltarak ateşi ve ağrıyı keser, soğuk algınlığı, nezle, soluk borusu iltihabı, Faranjit, Sinüzit gibi üst solunum yollarında ortaya çıkan enfeksiyonların ortadan kaldırılması hapşırma, baş ağrısı, boğaz ve vücut ağrılarının giderilmesinde kullanımı uygun görülmüştür.

 

Coldaway Plus şurup Olası yan etkileri

Nefes almada sorun yaşama, yüzde, dudaklarda şişme, karın ağrısı, kurdeşen ve boğaz yollarında şişme gibi durumlar ortaya çıktığında doktorunuza başvurulmalısınız. Bunun dışında ortaya çıkan baş ağrısı, mide bulantısı, hazımsızlık, baş dönmesi, sinirlilik hali, sersemlik, bağırsaklarda aşırı gaz, ishal gibi rahatsızlıklar yaygın görülen yan etkilerdendir.


Genel olarak ateş , soğuk algınlığı ,nezle ve grip şikayetleri nedeniyle doktora başvuru yaptığınızda tedavi amacıyla hekim tarafından yazılan bu şurup ile karşılaşabilirsiniz.
Bu rahatsızlıkların tedavisi amacıyla kullanılıyor.Aynı zamanda hapşırma , burun akıntısı , göz sulanması kış aylarında sık olarak rastlanılan hafif ve orta şiddetli ağrıların azaltılması veya giderilmesi amacıyla da kullanılabiliniyor.

İçeriğinde yer alan çilek aramosının çocuklarda kullanımı daha rahat ve tatlı olması amacıyla eklendiğini tahmin ediyoruz.
İçeriğinde ki etkin madderler:
İbuprofen
Klorfenirmin Maleat
Şeker
Çilek Aroması
Psödoefedrin Hidroklorür

Coldaway Nasıl Kullanılır

En doğru kullanım şekli hekip tarafından size aktarılmış şeklidir.Özellikle bebeklerde kullanacaklar için doktor onayı almanız gerekebilir.
Hamileler veya emziren anneler de onay almalıdırlar.
Genel olarak kullanım şekli : 6 ile 8 saat aralıklar ile alınabilir.
Tok olmaya özen gösteriniz.
Bu ürünün etkili tedavi süresi ortalama 5 gündür.Bu süre içerisinde iyileşme görülmesi halinde bırakılabilir.
Maksimum kullanım süresi 1 haftadır.

Coldaway P şurup kaç yaş kullanabilir özellikle çocuklarda kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru olarak karşımıza çıkıyor.
6 yaş altında ki çocuklar için kullanmadan önce doktora danışınız.Özellikle kaç doz ve nasıl verilmesi konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

Piyasa üzerinde eşdeğeri ve muadili şuruplar bulunuyor.İçmekte zorlandığınız durumda bu altarnatifi sunabilirsiniz.
Kullanım talimatını kesinlikle eczanecinize sorunuz.

Coldaway Plus şurup satış fiyatı 7 TL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

SİLVERDİN KREM

MENÜSKÜS NEDİR? MENİSKÜS BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ