in

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

 

Üst solunum yolu hastalıklarının göstermiş olduğu en önemli belirtilerden olan balgam kişinin oldukça rahatsız olmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Özellikle aşırı balgam birikmesi kişinin günlük yaşantısını da zor duruma düşürebilecek bir sorun olarak da karşımıza çıkabiliyor. Ancak siz de balgamlı öksürük sorunu ile mücadele ediyorsanız öncelikli olarak doktorunuzun vereceği ilaçları kullanmalı ve bu sayede de en sağlıklı sonucu elde etmelisiniz. Bunun dışında balgamlı öksürük için bitkisel çayları da deneyebilirsiniz.

 

Balgamlı Öksürük Nasıl Geçer?

Balgamlı öksürük için en etkili olan doğal yöntemlerden birisi keçi boynuzudur. Keçi boynuzunu kaynatarak suyunu içmeniz balgamın  vücuttan sağlıklı ve kolay bir şekilde atılabilmesine yardımcı olacaktır.

-Balgam için yine evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise elmadır.Elma bildiğiniz üzere üst solunum yolu rahatsızlıları için oldukça iyi gelen etkili bir doğal yöntemdir. Elmanın kabuklarını soyduktan sora yeteri oranda su ile kaynatarak suyunu bal ile karıştırarak içebilirsiniz. Bu hem öksürüğün vermiş olduğu tahrişin geçmesine hem de balgamın daha kısa süre içinde vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Zolerıp Tablet

Cilt Kaşıntısı Nasıl Geçer?