Bel Bölgesinde ki Yağlanmadan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

 

Bel Bölgesinde ki Yağlanmadan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Yavaş çalışan metabolizma, genetik ve yaşa bağlı faktörler bel bölgesinde yağ oluşumuna sebep olan başlıca nedenlerdir. Yeterince ve sağlıklı ve düzenli beslenerek, biriken yağları azar azar yok etmek hiçte zor değildir.

Kahve Ve Yağ Oksidasyonu

Günde 1 ya da 2 fincan kahve içmek sağlıklı olmakla eşdeğerdir. Kahve kilo vermeye yardımcı olurken, beyne de iyi gelir ve böbrekleri de hastalıklardan korur. Yapılan bilimsel araştırmalar kahvenin yağ oksidasyonunu desteklediğini söylemiştir. Sağlıklı beslenmenin yanında kahve içildiğinde bel bölgesinde ki yağlardan kurtulmak mümkündür. Dengeli ve düzenli kafein tüketimi metabolizmayı hızlandırır ve salgılanan adrenalin yağ yakmaya yardımcı olur.

Yağlar İçin Greyfurt Mucizesi

Greyfurt, beslenme programından eksik edilmemesi gereken bir narenciye meyvesidir. Greyfurt suyu hazırlanırken marketteki ürünler değil pazardan alınan doğal ve saf olan meyve tercih edilmelidir. Aşırı kilolu insanların günde mutlaka bir tane greyfurt yemesi şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu meyve kilo vermeye ya da bel bölgesinde ki yağlanmayı azaltmaya yardımcı olmaz fakat kalp sağlığını güçlendirerek,  kolesterol ve tansiyon seviyesini düşürür. Bu etkiler sayesinde azar azarda olsa kilo vermek kolaylaşır.

 

 

 

Acı Biber

Kilo vermenin asıl formülü dengeli beslenerek spor yapmak olsa da, acı biber de bel bölgesinde ki yağlanmaya oldukça iyi gelecektir fakat fazla miktarda tüketilmemesine özen gösterilmelidir. Bilhassa acılı ve baharatlı yiyecekler kilo verme işlevini olumlu yönde desteklerler. Acı biberin içinde ki kapsaisin maddesi metabolizmayı hızlandırarak açlığı azaltır. Bu madde aynı zamanda yağların erimesini sağlayan ve önleyen proteinleri de harekete geçirir. Hassas bir mideye sahip olunmadığı takdir de yemeklere biraz acı baharat eklenebilir.

Kahvaltı Sofralarında Turunç

Bu narenciye türü içerdiği fenilefrin sayesinde metabolizmayı güçlendirir. Kızarmış ekmek ve birkaç dilim turunçla yapılan kahvaltı bel bölgesinin incelmesine fayda sağlayacaktır.

Elma Sirkesi

Yiyeceklere konulan elma sirkesi karın bölgesinde ki yağları azaltmaya yardımcı olarak yüksek kolesterol seviyesi yani LDH’ yi düşürür, atardamar tıkanıklığı ve lenf sistemine iyi gelir. Balzamik sirke yerine elma sirkesi tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir